Malindi, kenský turistický raj

Pláž Malindy, v africkej Keni

Hoci veľká časť pobrežného života Kene je sústredená v Mombase, turisticky nemenej obľúbenou destináciou je aj 120 kilometrov severo-východným smerom ležacie mesto Malindi. Ako v správnom centre obchodu, aj tu sa v minulosti rovnako aj dnes prekrývali viaceré kultúry a etniká s ich vlastnými zvykmi, tradíciami a gastronómiou.

Čo všetko sa dá robiť v Malindi

K populárnym aktivitám Malindi a blízkeho okolia patria prechádzky po centre mesta spojené s pozorovaním miestneho života, opaľovanie na bielych pieskoch pláže Watamu či potápanie sa k morským koralom, mušliam, makkýšom a rybkám obývajúcich podmorské národné parky Malindi a Watamu. Tunajšie koralové bariéry sú všeobecne považované za jedne z najkrajších na svete a vytvárajú zaujímavý farebný kontrast s morom v odtieňoch smaragdovo zelenej. V prípade záujmu sa z podmorských parkov dá vypraviť aj do blízkej zátoky Mida, ktorá vyniká prítomnosťou podmorských jaskýň a bazénikov vytvorených prirodzenou cestou v skalách.

Podmorský svet indického oceánu, Keňa

Obdivovatelia zvieracej ríše by v Malindi mali určite zavítať aj do miestnej sokoliarne, kde sa odborní pracovníci starajú o choré a zranené vtáky rozličných druhov a vlastný park tu majú aj plazy v podobe Parku hadov.

Potápanie v indickom oceáne v Keni

Niektoré časti historickej štvrte Malindi pochádzajú až z 12. storočia a tunajší kostol Sv. Františka Xaviera patrí k najstarším v celej Východnej Afrike. K symbolom mesta popritom patrí aj mešita Jami a Monument Vasca da Gamu, vztýčený ním samotným v 15. storočí na strategickom vyvýšenom mieste s výhľadom na more. Portugalskému moreplavcovi sa veľká pozoronosť venuje aj v priestoroch Múzea Malindi, ktoré súčasne slúži ako turistické informačné centrum.

Praktické informácie o Malindi

Turistom je venovaný v Malindi aj trh suvenírov, kde natrafíte predovšetkým na maľby, sošky a rozličné predmety z dreva a hliny. Pri mori sa rozprestiera viacero luxusných hotelových rezortov, ktoré sú vybavené vlastnými plážami, nie je ale problém nájsť ani verejnú pláž. Viac turistov sa pritom pohybuje po plážach v južnej časti mesta než severnej a často tu natrafíte napríklad na Talianov, preto sa potom netreba čudovať početným pizzeriám v uliciach Malindi.

Zrúcaniny Gede v Melindi, Keňa

V Malindi funguje letisko, prostredníctvom ktorého je mesto prepojené so zvyškom Kene, pokiaľ však chcete svoju cestu okoreniť o menej častú skúsenosť a zároveň ušetriť, môžete sem docestovať aj na palube miestnych autobusov nazývaných matatu, ktoré vás do mesta dopravia z neďalekej turistickej destinácie Mombasa za pár eur. Ak zvolíte normálny matatu, cesta vám zaberie približne päť hodín, verzia matatu express je ako jej meno napovedá rýchlejšia, nakoľko má po ceste menej zastávok a celú trasu tak prejde za polovičný čas.

Fotografie: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *